Gino Rossi odzyskał rentowność

[ANP]
01-03-2013, 09:29

Obuwniczo-odzieżowa firma podała, że w 2012 r. osiągnęła 3,8 mln zł zysku netto grupy. Gino Rossi chwali się, że odzyskało dodatnią rentowność po dużej stracie z 2011r.Przychody w 2012 r. wyniosły 209 mln zł wobec 186 mln zł przed rokiem. Na poziomie operacyjnym grupa zanotowała stratę w wysokości niemal 1 mln zł.

- Określając cele działań restrukturyzacyjnych na 2012 r uznaliśmy, że najważniejsze to odzyskanie w ujęciu skonsolidowanym rentowności netto oraz obniżenie zadłużenia. Spółka zakończyła miniony rok zyskiem i obniżyła zadłużenie wobec banków o 18 proc.­, co oznacza, że cele zostały zrealizowane - mówi cytowany w komunikacie prasowym Tomasz Malicki, prezes zarządu Gino Rossi.

Ze względu na niesprzyjające warunki makroekonomiczne i pogodowe, niższe od oczekiwanych wpływy z emisji akcji serii H oraz spadek rentowności w segmencie odzieży damskiej zarząd Gino Rossi w czwartym kwartale zweryfikować prognozy finansowe przyjęte na 2012 r. Nowe założenia zostały zrealizowane na poziome przychodów w 101 proc. , EBITDA w 108 proc. i EBIT w 113 proc. Zysk netto był o 9,5 proc niższy niż zakładany z powodu większych niż przewidziano różnic kursowych.

- Po wynikach i tym, co udało się osiągnąć w ubiegłym podtrzymujemy nasze zdanie, że grupa Gino Rossi ma silne podstawy do budowania długoterminowego wzrostu wartości dla akcjonariuszy – doda łTomasz Malicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ANP]

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Gino Rossi odzyskał rentowność