Gino Rossi zainwestuje w Polsce

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 09-07-1999, 00:00

Gino Rossi zainwestuje w Polsce

5 mln zł zainwestuje Gino Rossi w produkcję obuwia w Polsce. Powiększy też — do 50 sklepów w 2003 r. — sieć sprzedaży.

Włosko-polska spółka Gino Rossi otworzy w tym roku sześć sklepów firmowych — jeden w Warszawie, po dwa w Łodzi i Wrocławiu i jeden w Szczecinie. Obecnie firma ma 18 własnych sklepów.

— Co roku przeznaczamy około 1 mln zł na tworzenie nowych sklepów firmowych — mówi Maciej Fedorowicz, prezes Gino Rossi.

Do 2003 roku spółka chce sprzedawać swoje obuwie w 50 własnych sklepach firmowych.

5 mln zł na produkcję

W rozwój sprzedaży w Polsce inwestują także duże koncerny, takie jak Salamander czy Bata. Nie zamierzają jednak uruchamiać u nas produkcji. Zupełnie inne plany ma Gino Rossi. Firma już od 1992 roku ma własną fabrykę w Słupsku.

— Kiedy uruchamialiśmy produkcję, zakładaliśmy, że zdolności produkcyjne firmy sięgną 350-400 par butów dziennie. Obecnie zakład wytwarza 900-1000 par butów dziennie — podkreśla Maciej Fedorowicz.

W tym roku spółka zamierza powiększyć produkcję. Na terenie zakładu powstanie nowa hala, do której będzie przeniesiona produkcja butów męskich. W przyszłym roku zmodernizuje halę montażu i uruchomi w niej oddzielną linię produkującą damskie buty.

Inwestycja pochłonie 5 mln zł. Zostanie sfinansowana w części ze środków własnych, przy wsparciu pięcioletnim kredytem wysokości 2-3 mln zł.

Podwojenie produkcji

Dzięki inwetycjom Gino Rossi zwiększy produkcję z 230 tys. par butów w 1998 roku, do 500 tys. par w 2003 r. W tym czasie przychody wzrosną z 36 mln zł do 100 mln zł. Około 90 proc. krajowej produkcji Gino Rossi sprzedaje w Polsce, a resztę w Rosji, na Litwie, Łotwie oraz Ukrainie. Za cztery lata firma planuje podwojenie eksportu. Przeszkodą w zwiększeniu sprzedaży butów spółki na Wschód mogą się okazać trudności płatnicze tamtejszych odbiorców.

Gino Rossi zatrudnia w Polsce 200 osób. Do 2003 roku przyjmie jeszcze 150 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Gino Rossi zainwestuje w Polsce