Glass Lewis doradza akcjonariuszom Money Banku

  • Paweł Makosz
opublikowano: 09-06-2021, 16:30

Firma doradcza Glass Lewis zarekomendowała akcjonariuszom Money Banku zagłosowanie przeciwko planom zakupu aktywów kredytowych grupy inwestycyjnej PPF.

Adobe Stock

Nie jest jasne, jaki wpływ rekomendacja może mieć na głosowanie akcjonariuszy. Transakcja, jeśli zostanie zatwierdzona to stworzy czeskiego giganta bankowego. Na jej mocy PPF uzyskałby większościową kontrolę nad Monay.

Money i PPF uzgodniły warunki transakcji w zeszłym miesiącu. W ramach tej umowy Monay ma kupić Air Bank, czeskie i słowackie oddziały globalnego kredytodawcy konsumenckiego Home Credit oraz pożyczkodawcę peer-to-peer Benxy za 1,24 mld USD.

Większość wartości zakupu miałaby pochodzić z wpływów z emisji nowych akcji objętych przez PPF. Dzięki temu jego niespełna 30 proc. udziałów w Money wzrosłoby do 55 proc.

Transakcja jest drugą próbą połączenia Monay i PPF - spółki założonej w latach 90. przez czeskiego miliardera Petra Kellnera, który zginął w marcu w katastrofie helikoptera na Alasce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Reuters

Polecane