Glaxo wyda w Polsce 130 mln zł

ISB
opublikowano: 11-04-2002, 00:00

GlaxoSmithKline, największy producent leków na polskim rynku, zamierza zainwestować w Polsce do 2004 r. kolejne 130,3 mln zł. W 2001 r. wydatki na modernizację i rozbudowę poznańskiego zakładu oraz nowoczesne linie produkcyjne sięgną 46,3 mln zł.

Firma planuje w tym roku 5-proc. wzrost zysku netto i przychodów ze sprzedaży w Polsce, wobec 20 proc. zakładanych przed zmianami na listach refundacyjnych i obniżką cen leków.

Aby zrekompensować niższą w tym roku dynamikę wzrostu przychodów i zysku, GSK chce obniżyć o 15 proc. koszty działania firmy w Polsce.

— Redukcja kosztów odbędzie się poprzez racjonalizację procesów produkcyjnych oraz logistyki, a także obniżanie kosztów jednostkowych — wyjaśnia Jacek Barliński, członek zarządu GSK.

GSK nie przewiduje jednak w tym roku zwolnień grupowych. W 2001 r. spółka zredukowała zatrudnienie w poznańskiej fabryce o 300 osób. Obecnie zatrudnia w Polsce ponad 1700 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Glaxo wyda w Polsce 130 mln zł