Głęboka wyprzedaż po słabych danych

Wyjątkowo słabe dane z amerykańskiego rynku pracy zepchnęły akcje notowane na giełdzie nowojorskiej w głęboką korektę.

W pierwszej części handlu Dow Jones zniżkuje o 0,9 proc., a Nasdaq100 jest na 1,1 proc. minusie. S&P50 traci 0,8 proc., schodząc do najniższego poziomu od dwóch tygodni. To reakcja na kluczowe rządowe dane z rynku pracy. W marcu w sektorze pozarolniczym przybyło 88 tys. etatów, chociaż ekonomiści oczekiwali wyniku sięgającego 200 tys.

- To ogromne rozczarowanie. Nic dziwnego, że taki odczyt przestraszył inwestorów. To zapowiedź, że  polityka Fedu pozostanie wyjątkowo łagodna przez długi czas – komentował dla Bloomberga Mark Luschini, główny strateg inwestycyjny towarzystwa Janney Montgomery Scott.

Wśród najbardziej tracących papierów są wrażliwe na koniunkturę akcje banków. Ponad 1,5 proc. tracą Bank of America oraz Citigroup. Aż o 19 proc. załamały się notowania F5 Networks. Producent hardware’u służącego do przesyłu danych szacuje, że w drugim kwartale zarobi zaledwie 350,2 mln USD. Wcześniejsza prognoza mówiła o zysku sięgającym 370 – 380 mln USD. O 2 proc. zniżkują także notowania Cisco, największego konkurenta F5 Networks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane