Gliwice i Nowa Sól mają nowych prezydentów

AR, PAP
opublikowano: 07-01-2020, 12:38

W niedzielnych samorządowych wyborach przedterminowych w Gliwicach wygrał Adam Neumann, a w Nowej Soli - Jacek Milewski, informuje PAP.

W żadnym z dwóch miast, w których w pierwszy weekend stycznia mieszkańcy wybierali nowych włodarzy, nie będzie drugiej tury - taką informację potwierdziły w poniedziałek miejskie komisje wyborcze. W Gliwicach Zygmunta Frankiewicza, który jesienią uzyskał mandat senatora, zastąpi Adam Neumann, dotychczasowy wiceprezydent miasta, lokalny biznsmen. Uzyskał 51,18 proc. poparcia, a tym samym pokonał trzech innych kandydatów, w tym m.in. Janusza Moszyńskiego, który po objęciu mandatu senatora przez Zygmunta Frankiewicza pełnił obowiązki prezydenta Gliwic.

W Nowej Soli na fotelu Wadima Tyszkiewicza, również wybranego na senatora w ostatnich wyborach parlementarnych, zasiądzie Jacek Milewski. Z poparciem byłego prezydenta uzyskał 76,75 proc. głosów, zostawiając w tyle trzech innych kandydatów. 55-letni Jacek Milewski od 2002 r. był wiceprezydentem Nowej Soli. Ma tytuł inżyniera.

Od lewej Adam Neumann i Jacek Milewski
Fot. Materiały prasowe komitetów wyborczych

W obu miastach frekwencja wyniosła ok. 35 proc. Zygmunt Frankiewicz jest najdłużej urzędującym prezydentem miasta w Polsce. Zanim został senatorem pełnił tę fukncję przez 26 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, PAP

Polecane