Gliwicki Opel dostał nową szansę

Paweł Janas
10-02-2010, 13:07

Trzecia zmiana, dwa nowe modele, brak zwolnień w sferze produkcyjnej — to plan dla polskiej fabryki Opla.

Opel Gliwice
Zobacz więcej

Opel Gliwice

Nick Reilly, prezes GM Europe, ogłosił wczoraj strategiczny plan rozwoju dla Opla. Dla fabryki w Gliwicach mamy raczej dobre wieści.

— Najważniejsza jest ta, że poza produkowaną obecnie pięciodrzwiową wersją Astry IV w kolejnych latach pojawią się jej następne wersje: Będzie to Astra Sedan oraz trzydrzwiowy hatchback — mówi Przemysław Byszewski, rzecznik GM Poland

W połowie tego roku w Gliwicach ma zostać przywrócona trzecia zmiana produkcyjna. Fabryka wycofała się z niej pod koniec 2008 r., gdy załamał się światowy rynek sprzedaży samochodów. Rzecznik GM Poland uważa jednak za przedwczesne, by mówić o tym, że do pracy powrócą zwolnieni w czasach kryzysu pracownicy

Jedno jest pewne. Fabrykę w Gliwicach mają ominąć redukcje zatrudnienia. To dobra informacja, szczególnie że w fabrykach Opla w Europie pracę ma stracić blisko 7 tys. osób.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Gliwicki Opel dostał nową szansę