Gliwicki Opel zatrudni 600-700 osób

PAP
opublikowano: 18-02-2010, 18:32

Około 600-700 osób ma wkrótce znaleźć pracę w gliwickiej fabryce Opla. Zwiększenie zatrudnienia ma związek z decyzją o  uruchomieniu trzeciej zmiany, co ma nastąpić w połowie tego roku.

O rozpoczęciu procesu rekrutacji poinformowała w czwartek uczestnicząca w nim firma Adecco Poland. Informację tę potwierdził PAP rzecznik General Motors Poland Przemysław Byszewski. Jak powiedział, w związku z uruchomieniem trzeciej zmiany, firma zatrudni w gliwickiej fabryce 600-700 nowych pracowników.

Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy do wydziałów produkcyjnych i operatorzy wózków widłowych. Proces rekrutacji składa się z kilku etapów; pierwsi zatrudnieni mają rozpocząć pracę w fabryce od połowy kwietnia tego roku.

"Dodatkowo poszukujemy od zaraz osób do pracy na stanowiska specjalistyczne, w tym utrzymania ruchu" - powiedziała Wioletta Ryczkowska z Adecco Poland.

Pierwszy etap rekrutacji polega na wstępnej selekcji nadesłanych CV. Z wybranymi osobami odbędą się indywidualne rozmowy połączone z testami manualnymi. Kolejnym etapem będzie dwudniowe szkolenie. Następnie kandydatów czeka ocena pracy i komunikacji w zespole oraz wywiad końcowy przeprowadzany przez pracowników z Opla.

"Każdy z etapów jest od siebie niezależny i będzie stosowany wybiórczo dla poszczególnych kandydatów, w zależności od stanowiska pracy, na które będą rekrutowani" - dodała Ryczkowska.

W ubiegłym roku gliwicka fabryka Opla została dotknięta kryzysem na rynku motoryzacyjnym, zmniejszając produkcję o ponad 43,5 proc. W minionym roku z taśm produkcyjnych zakładu zjechało 96 tys. 697 samochodów wobec 171 tys. 644 rok wcześniej.

Ponad dwie trzecie produkcji (63 tys. 989) stanowił w ubiegłym roku model zafira. Astry III wyprodukowano 13 tys. 9 sztuk, a nowej astry IV, której produkcja ruszyła w listopadzie ubiegłego roku, 11 tys. 235. Pozostałe 8 tys. 464 egzemplarze to astra II classic, którą wytwarzano w Gliwicach do sierpnia 2009 r. Zakład zatrudnia obecnie ok. 2,5 tys. osób, ok. 500 mniej niż przed rokiem.

O wielkości produkcji fabryki w 2010 r. ma przede wszystkim zdecydować wielkość popytu na astrę IV. Na początku roku GM Europe przedstawiło prognozę sprzedaży tego modelu. Na wytwarzany w Gliwicach oraz w brytyjskiej fabryce w Ellesmere Port samochód złożono ok. 60 tys. zamówień. Producent spodziewa się w tym roku sprzedaży astry IV rzędu 180 tys. egzemplarzy. Nie podano, ile z nich powstanie w Gliwicach. (PAP)


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane