Global Food Hygiene: producent innowacyjny

  • Materiał partnera
opublikowano: 10-11-2021, 13:43
aktualizacja: 15-11-2021, 09:43

Firma Global Food Hygiene od prawie sześciu lat działa na rynku polskim i zagranicznym, a jej dynamiczny rozwój przypada głównie na ostatnie trzy lata. Jest zarówno producentem, jak i importerem oraz dystrybutorem kompleksowej odzieży ochronnej. Ogromny wpływ na sukces marki ma inwestycja w park maszynowy, która pozwala możliwie najlepiej realizować misję spółki: dostarczanie jakościowych i innowacyjnych rozwiązań.

– Jako jeden z liderów w segmencie odzieży jednorazowej staliśmy się bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu dostaw – mówi Dawid Urbański, prezes zarządu Global Food Hygiene.

Global Food Hygiene to jeden z liderów w segmencie odzieży jednorazowej. Firma wytwarza również m.in. precyzyjnie dostosowane do potrzeb odbiorców worki wykorzystywane w przemyśle spożywczym.

– Poprzez doświadczenie, wypracowane warunki współpracy i zatrudnienie specjalistów, również za granicą, świadczymy usługi realizacji zamówień kontenerowych w ujęciu kompleksowym. Stanowi to ogromną wartość dla klientów, ponieważ gwarantuje powtarzalność i możliwie najwyższą jakość zamawianych produktów, które dostarczamy zgodnie z wymogami i precyzyjnie przygotowaną kartą produktową. Ta ważna gałąź działań pozwala nam też na szeroką analizę potrzeb i określenie kierunku rozwoju branży – mówi prezes.

W 2017 roku specjaliści Global Food Hygiene opracowali recepturę na folię, która gwarantuje wprowadzenie do oferty produktów z najwyższej klasy surowców. Warto zaznaczyć, że marka w ujęciu całościowym kładzie ogromny nacisk na kontrolę jakości i każdy etap jest precyzyjnie dopracowany, aby efekt był zadowalający dla producentów, dla odbiorców, a przede wszystkim dla docelowych użytkowników.

Folia wytwarzana przez Global Food Hygiene pozwala na stałe poszerzanie oferty produktów foliowych. W stałej ofercie znajdują się fartuchy wykrojnika własnego autorstwa, zarękawki, rękawy, półrękawy, taśmy foliowe oraz worki na śmieci. W 2021 roku firma wprowadziła na rynek worki, które posiadają innowacyjny zgrzew, ze względu na swój kształt określany jako „K”. Worki te wykorzystywane są w szeroko rozumianym przemyśle spożywczym. Idealnie dopasowują się do pojemników, wpływając na jakość realizowanych procesów, ponieważ ich struktura zapobiega mikropęknięciom. Dodatkowo już podczas produkcji firma wprowadza wartość dodaną, którą jest zużycie mniejszej ilości surowca. Rozwiązania, które wpływają na środowisko, są przyszłością rozwoju inwestycji i odpowiedzią na stale rosnące wymagania branży spożywczej. Co ciekawe, pozwalają one jednocześnie optymalizować koszty przedsiębiorstw, ponieważ wpływają chociażby na zmniejszenie opłaty za utylizację.

– Wszystko to jest możliwe po pierwsze, poprzez zaangażowanie zespołów, a po drugie, dzięki profesjonalnym maszynom – mówi Dagmara Urbańska-Woś, wiceprezes zarządu.

– Dlatego też najbliższe lata Global Food Hygiene to poszerzanie parku maszynowego o nowe urządzenia i wdrażanie nowych produktów. Stawiamy też na stałe zwiększanie kompetencji specjalistów pracujących w firmie, gdyż ich praca jest siłą napędową naszej marki – dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane