GlobalLogic wszedł do Katowic

opublikowano: 01-09-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka IT z Doliny Krzemowej otworzyła dziewiąte biuro w Polsce. W rok chce w nim zatrudnić sto osób.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • w czym będzie się specjalizować biuro GlobalLogica w Katowicach
  • w którym biurowcu się znajduje
  • w jakich miastach działają biura GlobalLogica
  • jakie przychody osiąga firma w Polsce

GlobalLogic, firma IT z grupy Hitachi, otworzyła w Katowicach oddział, który będzie się koncentrować na projektach z branży motoryzacyjnej związanych z komunikacją samochodu ze światem zewnętrznym. Biuro znajduje się w kompleksie Face2Face Business Campus. W rok GlobalLogic chce w nim zatrudnić ponad stu informatyków, którzy będą się zajmować segmentem „embedded automotive”. Rekrutacja trwa, a firma przygotowała maksymalnie uproszczony proces, w ramach którego kandydaci mogą szybko poznać szczegóły ofert pracy i firmę. W przyszłości planowana jest rekrutacja do zespołów skupiających się na gałęziach „embedded telecom” oraz Java. Firma zamierza organizować akademie tematyczne, laboratoria technologiczne w placówkach edukacyjnych, programy rozwoju talentów i stażowe.

– Nasi inżynierowie i deweloperzy pełnią rolę ekspertów dla klientów i pracują na pierwszej linii, mając bezpośredni kontakt z producentami samochodów. To pozwala im na przykład badać, jak nowe rozwiązania zachowują się w prototypowych modelach samochodów, które dopiero wyjadą na drogi. Praca naszych inżynierów znacznie wykracza poza „kodowanie”. Mają znaczący wpływ na tworzenie samochodów, których użytkownikiem może być każdy z nas – mówi Marek Matysiak z GlobalLogic.

Firma zatrudnia na świecie ponad 26,5 tys. inżynierów. W Polsce ma już biura we Wrocławiu, w Krakowie, Koszalinie, Zielonej Górze, Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi i Gdańsku. W ubiegłym roku zwiększyła przychody w naszym kraju o 37 proc. do 346 mln zł i przesunęła się w przygotowywanym przez Computerworld rankingu największych firm informatycznych z 57. na 48. miejsce.

122

Tyle centrów usług działało na koniec I kw. 2022 r. w Katowicach i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (więcej było w Trójmieście, we Wrocławiu, w Krakowie i Warszawie)…

29,7tys.

… a tyle osób w nich pracowało (w Krakowie 92,7 tys., w Warszawie 82,6 tys., we Wrocławiu 59,4 tys., a w Trójmieście 33,7 tys.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane