Czytasz dzięki

Globalna centrala TikToka w USA, a nie w Londynie

opublikowano: 15-09-2020, 08:17

Brytyjczycy muszą pożegnać się z nadzieją, że globalna centrala TikToka powstanie w Londynie. Rozwiał ją amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin, pisze The Telegraph.

Odnosząc się do niedawnego ogłoszenia, że amerykański biznes TikToka przejmie Oracle, Mnuchin powiedział, że uzyskał zobowiązanie do „stworzenia globalnej centrali TikToka w USA i kreacji 20 tys. nowych miejsc pracy”.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że ByteDance, właściciel TikToka, planuje otwarcie jego globalnej centrali w Londynie wobec nieprzyjaznej polityki USA.

The Telegraph pisze, że fiasko planu umieszczenia globalnej centrali TikToka w Londynie jest ciosem dla tych, którzy liczyli na stworzenie w stolicy Wielkiej Brytanii technologicznego hubu po brexicie. Z drugiej strony może być to ulga dla członków brytyjskiego rządu, którzy byli podzieleni w ocenie planów chińskiej spółki, podkreśla gazeta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane