Główny księgowy Deutsche Banku odchodzi tymczasowo

opublikowano: 09-12-2020, 12:26

Andreas Loetscher, główny księgowy Deutsche Banku odejdzie tymczasowo w związku dochodzeniem dotyczącym jego poprzedniej pracy, audytora Wirecardu, informuje Reuters.

Wirecard, niemiecki operator płatności, upadł niespodziewanie w czerwcu po tym jak wykryto w nim nieprawidłowości księgowe na kwotę 1,9 mld EUR. Loetscher, kiedy jeszcze pracował dla EY, był jednym z głównych audytorów spółki.

Reuters przypomina, że w ubiegłym tygodniu prokuratorzy wszczęli dochodzenie dotyczące partnerów EY prowadzących audyt Wirecardu po tym jak regulator opublikował raport, w którym oskarża ich o poważne niedopełnienie obowiązków.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W informacji przekazanej pracownikom Deutsche Banku dyrektor finansowy James von Moltke podkreśla, że odsunięcie Loetschera nie powinno być postrzegane ani jako potwierdzenie jego winy, ani zmiana oceny kierowanej przez niego części banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane