Głupie zabawy taksówkarzy

opublikowano: 27-07-2009, 11:04

Na rynku w Nowym Sączu kilkunastu taksówkarzy pastwiło się nad chorym, bezdomnym mężczyzną. Ich "zabawę" zarejestrowały miejskie kamery - informuje "Gazeta Krakowska".

Na filmie z kamery zainstalowanej na rynku widać, jak około godziny 21 nastolatka wlewa do fontanny płyn do mycia naczyń, w wyniku czego powstają kłęby piany. Nagranie pokazuje też stojących nieopodal taksówkarzy. W pewnym momencie jeden z nich podbiega do fontanny i zbiera z niej na ręce pianę, którą zanosi pod witrynę sklepu, gdzie siedzi bezdomny cierpiący z powodu zakażenia nogi. Taksówkarz układa obłoczek piany na głowie bezdomnego i wraca do kolegów, którzy nie posiadają się z radości. Kilku wyciąga telefony komórkowe i robi zdjęcia. Za chwilę kolejne partie piany lądują na bezdomnym, który wygląda na zdezorientowanego.

Nikt z przechodniów nie reaguje na "zabawę" taksówkarzy. W końcu przyłącza się do nich kilku przypadkowych nastolatków. Nie odpuszczają do momentu, gdy piany jest tak dużo, że trudno dostrzec pod nią mężczyznę.

None
None

Żaden z taksówkarzy, których zarejestrowała kamera, nie przyznaje się do udziału w nękaniu bezdomnego. W polskim prawie nie ma przepisów, na mocy których można by ukarać za tego typu dręczenie i naśmiewanie się. Z tego wynika, że taksówkarze pozostają bezkarni - podaje "Gazeta Krakowska".

Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
×
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane