GM pracuje nad silnikiem elektrycznym

WST, AP
opublikowano: 26-01-2010, 10:35

Amerykański koncern motoryzacyjny General Motors powraca na rynek aut z napędem elektrycznym.

Producent zapowiedział we wtorek, że planuje na 2013 r. rozpoczęcie produkcji własnych silników elektrycznych dla pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym. Obecnie firma wykorzystuje urządzenia od poddostawców. Chce sama wytwarzać tego typu silniki by ograniczyć koszty i podnieść jakość i niezawodność.

GM nie poinformował na razie, gdzie zamierza produkować silniki elektryczne, ale zapowiedział na wtorkowy wieczór konferencję w zakładach Baltimore Transmission w White Marsh. Obecnie zakład wytwarza napędy hybrydowe.

Spółka deklaruje, że przeznaczy ponad 246 mln USD na stworzenie wspomnianego silnika. Nie podaje jednak, jaką ilość silników zamierza produkować.

To nie pierwszy silnik elektryczny ze stajni spółki. Firma zadebiutowała w tym segmencie w połowie lat 90-tych z modelem pojazdu elektrycznego EV1.

EV1EV1

Według przecieków, firma pracuje nad nowym napędem już od 2003 r. i będzie pierwszym „samodzielnym” producentem spośród amerykańskich koncernów motoryzacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, AP

Polecane