GM zainwestuje w USA 1,8 mld USD

  • PAP
opublikowano: 22-03-2019, 17:45

Koncern General Motors zobowiązał się zainwestować 1,8 mld USD w zakłady w sześciu stanach i stworzyć 700 nowych miejsc pracy. Tym samym największy amerykański producent samochodów stara się odrzucić krytykę ze strony prezydenta Donalda Trumpa.

Większość nowych miejsc pracy znaleźć się ma w fabryce w Michigan, gdzie GM planuje dodać produkcję kolejnego w pełni elektrycznego pojazdu. Producent wyda 300 mln USD i doda 400 pracowników w fabryce w Orion Township na północ od Detroit, gdzie Chevrolet EV zostanie zbudowany obok modelu Bolta. Zatrudnienie ma wzrosnąć także w fabrykach w Kentucky, Ohio, Tennessee i Teksasie.

General Motors (GM)
Zobacz więcej

General Motors (GM) fot. Bloomberg

Decyzje te mogą pomóc uspokoić Trumpa, który zaatakował GM w związku z jego decyzjami ogłoszonymi w listopadzie, odnośnie zamknięcia fabryki w Ohio oraz czterech innych niewykorzystanych zakładów w USA i Kanadzie. W ramach szerszej restrukturyzacji, która dotyczy również pracowników najemnych, firma chce zredukować ponad 14 000 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy