Gmina rozdaje mieszkańcom pieniędze na leki

AR
opublikowano: 07-08-2018, 14:56

Polkowice, jedna z najbogatszych gmin w Polsce, rozpoczęła realizację autorskiego programu lekowego – informuje urząd miasta. Urząd miasta pokryje mieszkańcom koszty leczenia.

W ramach Programu Lekowego gminy Polkowice  na lata 2018-20 mieszkańcy będą mogli skorzystać z refundacji zakupu leków z gminnej kasy. Uchwała rady miejskiej w tej sprawie weszła w życie 24 lipca, a w ubiegłym tygodniu ruszyły pierwsze wypłaty na zakupy w aptece. Mogą z nich skorzystać osoby (rodziny), które mają trudności z wygospodarowaniem środków na zakup leków, głównie osoby starsze i niepełnosprawne. 

- Ten program to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych mieszkańców naszej gminy, którzy mają największe problemy za zakupem lekarstw – mówi Stanisława Bocian, wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Polkowicach.

„Radni jednogłośnie zdecydowali o podniesieniu kryterium dochodowego uprawniającego do zasiłku celowego z pomocy społecznej” – informuje Urząd Miasta.

To kryterium dochodowe to 1902 zł w przypadku osób samotnych oraz 1542 zł w przypadku osób żyjących we wspólnym gospodarstwie domowym. Wszyscy, których miesięczne dochody nie przekraczają tych kwot, mogą się ubiegać o samorządową refundację. 

Na ten rok w planie budżetowym gminy Polkowice zapisane są dochody w wysokości 242,5 mln zł. W przeliczeniu na mieskzańca to jedne z najwyższych w kraju. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu