Goldman Sach i Insider Trading

MD
opublikowano: 20-02-2013, 00:00

Amerykański bank poinformował, że współpracuje z SEC w sprawie podejrzenia „insider tradingu przy okazji przejęcia H.J. Heinz Co przez Berkshire Hathaway i 3G Capital Partners za 23 mld USD.

W piątek amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że wszczęła dochodzenie i wystąpiła o zamrożenie aktywów na koncie w Zurychu w związku z podejrzeniem, iż dokonane w Szwajcarii transakcje opcyjne dzień przed ogłoszeniem przejęcia spółki Heinz to insider trading, czyli transakcje z wykorzystaniem informacji poufnych. SEC podał wówczas, że w Szwajcarii sprawa dotyczy „GS Account”. Goldman Sachs wkrótce potem poinformował, że współpracuje z SEC w tej sprawie. Władze Szwajcarii informują teraz, że nie skierowano do nich prośby o pomoc w dochodzeniu SEC, a bez formalnej współpracy nie jest możliwe zamrożenie przez Amerykanów żadnych aktywów w banku działającym w Szwajcarii. SEC wyjaśnił jednak, że zamrożenie dotyczyło aktywów w USA, a nie w Szwajcarii, choć wiązało się z podmiotem „stojącym za kontem w Zurychu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane