Goldman Sachs: Chiny wesprą sektor nieruchomości

Ze względu na trwające w branży spowolnienie chiński rząd złagodzi politykę względem sektora nieruchomości, przewiduje bank Goldman Sachs.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Jak wynika z komunikatu wydanego po piątkowym posiedzeniu biura politycznego chińskie władze zamierzają złagodzić ograniczenia w zakupie nieruchomości, napisali specjaliści banku w notce do klientów. Goldman Sachs spodziewa się dalszych działań zmierzających do pobudzenia koniunktury w branży, jednak będą one jego zdaniem ograniczone.

„Ogólnie rzecz biorąc rząd powstrzyma się przed znaczącymi działaniami stymulacyjnymi” – napisano w notce.

Schładzanie koniunktury w chińskiej branży nieruchomości i budownictwie było w ostatnim roku jedną z głównych przyczyn dekoniunktury na rynkach surowcowych, a zwłaszcza na rynku znajdującej szerokie zastosowanie w budownictwie miedzi. Od początku kwietnia notowania rudego metalu w transakcjach trzymiesięcznych odbiły o 2,2 proc. Od początku roku wciąż jednak utrzymują się na 8,9-procentowym minusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu