Goldman Sachs nie rezygnuje z kryptowalut, pracuje nad derywatem

opublikowano: 07-09-2018, 07:21

Doniesienia o rezygnacji Goldman Sachs z handlu kryptowalutami wywołały ich przecenę. Dyrektor finansowy banku zaprzeczył jednak, że Goldman Sachs stracił zainteresowanie wirtualnym pieniądzem.

- Nigdy nie myślałem, że usłyszę się korzystającego z tego terminu, ale naprawdę muszę to określić jako fake news – powiedział dyrektor finansowy Goldman Sachs Martin Chavez podczas TechCrunch Disrupt Conference w San Francisco.

Ujawnił, że bank pracuje nad instrumentem pochodnym bazującym na parze dolar amerykański/bitcoin, „bo chcą tego klienci”. 

Bitcoin stracił 20 proc. wartości przez dwa dni po tym jak w amerykańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Goldman Sachs zrezygnował ze stworzenia komórki zajmującej się handlem kryptowalutami. Wywołało to obawy, że największe instytucje z Wall Street przestają się interesować wirtualnym pieniądzem.

Obecnie bitcoin traci mniej niż 0,1 proc. i notowany jest po 6494,33 USD. Wcześniej jego kurs dochodził do 6530 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu