Goldman Sachs: po 10 proc. korekcie warto kupować akcje

opublikowano: 21-09-2021, 17:55

Peter Oppenheimer, strateg globalnego rynku akcji z Goldman Sachs Group uważa, że inwestorzy powinni wykorzystać ewentualną 10 proc. korektę jako okazję do kupowania akcji.

- Uważam, że to prawdopodobnie dobry moment na powrót – powiedział Oppenheimer odnosząc się do możliwości korekty. – Generalnie jesteśmy wciąż we względnie wczesnym etapie tego cyklu ekonomicznego kiedy stopy są niskie a wzrost zysków jest rozsądny – dodał.

W poniedziałek amerykański rynek akcji doświadczył największej przeceny od kilku miesięcy, a wrzesień będzie prawdopodobnie pierwszy spadkowym miesiącem po ośmiu zakończonych wzrostem.

Goldman Sachs nie jest odosobniony w opinii, że spadki cen akcji są okazją do zakupów. Marko Kolanovic, globalny strateg w JP Morgan Chase powiedział, że akcje pozostają atrakcyjne w związku ze spodziewanym przyspieszeniem tempa globalnego wzrostu. Stratedzy HSBC utrzymali rekomendację „przeważaj” dla akcji i również uznali przecenę za okazję do zakupów przekonując, że wyceny odzwierciedlają „nadmiernie niedźwiedzie” perspektywy gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane