Goldman Sachs podwyższył prognozę ceny ropy

opublikowano: 09-04-2019, 09:37

Analitycy Goldman Sachs spodziewają się wyższej ceny ropy w tym roku niż prognozowali dotychczas, pisze Reuters.

Goldman Sachs oczekuje obecnie, że średni kurs ropy Brent wyniesie w tym roku 66 USD. Wcześniej szacował go na 62,50 USD. Bank podwyższył prognozę średniego kursu ropy WTI z 55,50 USD od 59,50 USD.

Ropa Brent z czerwcowych kontraktów notowana jest obecnie po 71,14 USD, a ropa WTI z majowych kontraktów po 64,54 USD.

Goldman Sachs tłumaczy podwyższenie prognozy zmniejszeniem dostępności ropy na rynku na skutek działań OPEC plus i sankcji nałożonych na dostawy surowca z Iranu i Wenezueli.

Analitycy banku oszacowali, że w drugim kwartale niedobór ropy będzie wynosił ok. 0,5 mln baryłek dziennie. Spodziewają się także, że na notowaniach ropy Brent będzie backwardation, czyli kontrakty na dostawy w późniejszych terminach będą tańsze niż dostawy spot, co jest oznaką zacieśnienia na rynku. Goldman Sachs podwyższył prognozę notowań ropy Brent w drugim kwartale z 65 USD do 72,50 USD. Utrzymał  prognozę kursu ropy Brent w 2020 roku na poziomie 60 USD.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy