Goldman Sachs pomaga PZU

ONO
opublikowano: 12-08-2010, 13:07

W Warszawie najsilniejszym blue chipem są w czwartek akcje PZU. Ubezpieczyciel drożeje na niemrawym rynku, po kilku dniach korekty. Pomogła najlepsza w krótkiej historii rekomendacja dla spółki


 W ciągu ostatniego tygodnia PZU potaniało o blisko 5 proc., wcześniej spadając z rekordowego poziomu powyżej 400 zł. Dziś nastroje poprawia Goldman Sachs. W najnowszym raporcie bank podwyższył cenę docelową akcji PZU o 17 proc., do 430 zł. To o 14 proc. więcej niż kurs ubezpieczyciela ze środy.

Raport, który sporządził Will Morgan, utrzymał rekomendację "Neutralnie/ostrożnie". Z serwisu Bloomberga wynika, że z siedmiu dostępnych obecnie analiz  PZU, cztery są neutralne, dwie optymistyczne, a jedna pesymistyczna. 430 zł to najwyższy poziom, na jaki dotąd wyceniano spółkę. Co ciekawe, PZU jest jedynym polskim podmiotem, którym zajmuje się Will Morgan. Na przeciwległym biegunie znajdują się opinie Piotra Palenika z ING Securities, który lipiec zamknął z rekomendacją "sprzedaj PZU" i ceną docelową 337,85 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Goldman Sachs pomaga PZU