Goldman Sachs prognozuje mniejszą sprzedaż iPhone’ów

opublikowano: 28-03-2018, 13:44
aktualizacja: 28-03-2018, 13:44

Goldman Sachs spodziewa się mniejszej niż dotąd oczekiwał sprzedaży iPhone’ów w pierwszych dwóch kwartałach tego roku.

Analitycy banku inwestycyjnego obniżyli prognozę sprzedaży smartfonów Apple w pierwszym kwartale o 1,7 mln i szacują ją na 53 mln. W drugim kwartale kalendarzowym ma wynieść 40,3 mln, co oznacza redukcję wcześniejszej prognozy o 3,2 mln.

Zobacz więcej

Nowy iPhone X

Fot. Bloomberg

- Oczekiwania dotyczące popytu na iPhone’y w kwartałach kończących się w marcu i czerwcu już były słaby, ale uważamy, że popyt na początku pierwszego kwartały sugeruje jeszcze mniejsze rzeczywiste wyniki niż wynika z rynkowego konsensusu – głosi raport Goldman Sachs.

Analitycy z Wall Street zredukowali prognozę dostaw iPhone’ów w roku rozrachunkowym Apple, kończącym się 30 września, o 2,5 proc. do 217,3 mln.

W związku z redukcją prognozy dostaw iPhone’ów Goldman Sachs obniżył również prognozę przychodów Apple w roku rozrachunkowym o 2,4 proc. do 256,6 mld USD. Prognoza na kolejny rok została obniżona o 2,7 proc. do 272,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu