Czytasz dzięki

Goldman Sachs prognozuje osłabienie juana

opublikowano: 01-06-2020, 07:19

Stratedzy Goldman Sachs zapowiadają spadek wartości chińskiej waluty w okresie następnych trzech miesięcy do poziomu z 2008 roku.

Zach Pandl oraz inni stratedzy banku wskazują jako przyczynę spodziewanego osłabienia juana utrzymanie się niepewności wynikającej z polityki USA wobec Chin. Nie wierzą, aby liczne problemy w relacjach między krajami znalazły rozwiązanie w najbliższym czasie. Zwracają także uwagę, że ostatnio bank centralny Chin pokazał tolerancję na stopniowe słabnięcie juana.

- W wyniku tego oczekujemy presji na kurs wynikającej z odpływu kapitału i rewidujemy w górę naszą prognozę pary dolar/juan – głosi raport.

Goldman Sachs oczekuje osłabienia juana w perspektywie trzech miesięcy do 7,25 za dolara, a następnie jego umocnienia w perspektywie sześciu miesięcy do 7,15 za dolara, a w perspektywie roku do 7 za dolara.

Wcześniej bank prognozował 7,15 juanów za dolara w okresie trzech miesięcy, 7,05 w okresie sześciu i 6,90 w okresie roku.

W poniedziałek rano juan umacnia się o 0,2 proc. do 7,1203 za dolara.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane