Goldman Sachs radzi jeszcze nie kupować akcji

opublikowano: 27-02-2020, 17:10

Goldman Sachs jest jednym z banków, które odradzają inwestorom kupowanie mocno przecenionych w ostatnim czasie akcji.

Stratedzy Goldman Sachs poinformowali w czwartek klientów, że spodziewają się dalszego spadku na amerykańskich rynkach akcji. Oczekują, że S&P500 zjedzie do ok. 2900 pkt. w krótkim terminie. Oznacza to stratę jeszcze 7 proc. od zamknięcia indeksu w środę. Optymistyczne jest to, że Goldman Sachs prognozuje na koniec roku odbicie S&P500 do ok. 3400 pkt. Obecnie indeks ma wartość 3041 pkt.

Zobacz więcej

Goldman Sachs, fot.:Bloomberg

fot. Bloomberg

Zespół strategów, któremu przewodzi David Kostin, nie spodziewa się jednak wzrostu zysków w 2020 roku. Obniżył prognozę zysku na akcję w tym roku dla S&P500 ze 174 USD do 165 USD. Prognoza dla 2021 roku została obniżona ze 183 USD do 175 USD.

- Nasza redukcja prognozy odzwierciedla poważny spadek aktywności gospodarki Chin w pierwszym kwartale, problem z niskim popytem amerykańskich eksporterów, spadek aktywności gospodarczej w USA i podwyższoną niepewność – głosi raport Goldman Sachs.

Stratedzy zaznaczają, że powyższy scenariusz zakłada krótkoterminowe negatywne skutki epidemii. W najgorszym scenariuszu, w którym gospodarka USA znajdzie się w recesji, zysk spółek z S&P500 spadnie o 13 proc., opierając się na przykładach historycznych.

Goldman Sachs rekomenduje inwestorom „defensywne” spółki. Podwyższył z „neutralnie” do „przeważaj” segment nieruchomości, a segment użyteczności publicznej z „niedoważaj” do „neutralnie”.  Rekomendacja segmentu przemysłowego została obniżona z „przeważaj” do „neutralnie”, a finansowego z „neutralnie” do „niedoważaj”.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy