Goldman Sachs rekomenduje inwestycję w surowce

opublikowano: 26-11-2018, 11:09

Goldman Sachs uważa, że szczyt G20 na przełomie listopada i grudnia będzie punktem zwrotnym dla rynku surowców.

Goldman Sachs jest przekonany, że ostatnia przecena surowców nie utrzyma się w dłuższej perspektywie. 

Bloomberg Commodity Index od początku października
Zobacz więcej

Bloomberg Commodity Index od początku października

- Biorąc pod uwagę skalę dyslokacji wyceny surowców w odniesieniu do fundamentów, kiedy ropa dołączyła obecnie do metali jeśli chodzi o cenę poniżej kosztów, wierzymy, że surowce oferują skrajnie atrakcyjny punkt wejścia dla długich transakcji na ropie, złocie i metalach bazowych – napisali w raporcie analitycy Goldman Sachs.

Surowce doświadczyły przeceny w listopadzie z powodu obaw spowolnienia gospodarczego, a także pogłębienia konfliktu handlowego USA z Chinami.

- Wiele niepewności politycznych ciążących na rynku surowców ma dużą szansę rozwiązania w Buenos Aires – twierdzi Goldman Sachs. – To dotyczy jakiejś poprawy relacji USA z Chinami i podobnie jak podczas G20 w 2016 roku większej jasności dotyczącej cięcia wydobycia przez OPEC – dodaje.

Wśród rekomendowanych transakcji Goldman Sachs umieścił m.in. kupno kontraktów na soję i sprzedaż kontraktów na kukurydzę. Przekonuje, że zbliżający się szczyt G20 będzie dla amerykańskiego rynku zbóż tak ważny „jak pogoda latem”.

- Nasza ocena prawdopodobnego wyniku spotkania dla toczącej się wojny handlowej (najpewniej pauza, ale z szansą na normalizację) jest bardziej optymistyczna niż uwzględniana przez rynek w cenach – głosi raport Goldman Sachs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu