Goldman Sachs: ropa nie zdrożeje po Doha

opublikowano: 11-04-2016, 14:12

Spotkanie w kwietniu w Doha producentów ropy nie spowoduje znaczącego wzrostu jej notowań, a możliwe nawet, że spadek, oceniają analitycy Goldman Sachs.

17 kwietnia w katarskim Doha mają spotkać się najwięksi producenci ropy aby uzgodnić zamrożenie jej wydobycia w celu doprowadzenia do redukcji nadpodaży surowca. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, będzie to „niedźwiedzim katalizatorem” dla cen, ostrzega Goldman Sachs.

Bloomberg

- Nie oczekujemy, że spotkanie dostarczy byczej niespodzianki – napisali w raporcie Damien Courvalin i Jeff Currie z Goldman Sachs w Nowym Jorku. - Zamrożenie produkcji na ostatnich poziomach nie przyspieszy zmiany równowagi na rynku ropy – dodali.  

W ich ocenie, cięcie wydobycia raczej nie zostanie uzgodnione, bo ma mały sens gdyż największą korzyść odnieśliby wówczas konkurencyjni producenci. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane