Goldman Sachs wchodzi do Polski

DI, PAP
opublikowano: 11-05-2011, 15:08

Goldman Sachs International otworzył oddział w Warszawie - którą uważa za ważne centrum finansowe regionu Europy Środków-Wschodniej. Celem banku jest czołowa pozycja na rynku bankowości inwestycyjnej w Polsce - poinformowali przedstawiciel Goldman Sachs na  konferencji prasowej w środę.

"Uważamy, że Polska, a w szczególności Warszawa, jest bardzo ważnym centrum finansowym całego regionu. Obecnie Polska i jej system finansowy są dojrzałe, osiągają poziom odpowiadający standardom międzynarodowym, co czyni z Warszawy jedno z wiodących centrów finansowych Europy" - powiedział Dr Alexander Dibelius, odpowiedzialny w Goldman Sachs za Niemcy, Austrię, Europę Środkowo-Wschodnią i Rosję.

"Postrzegamy Polskę jako strategiczny rynek. Otwarcie biura w Warszawie to kolejny kamień milowy w naszych staraniach, by pogłębiać relacje z naszymi klientami w tym regionie. Mamy nadziej, że warszawskie biuro stanie silnym punktem Goldman Sachs i przyczyni się do dalszego rozwoju naszego banku jako międzynarodowej organizacji" - dodał.

Warszawski oddział Goldman Sachs będzie świadczył usługi w zakresie gwarantowania objęcia emisji akcji i papierów dłużnych, oferował doradztwo w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz wybrane usługi z zakresu zarządzania aktywami - poinformowano na konferencji.

"Chcemy zostać jednym z liderów, jeśli nie liderem, w zakresie bankowości inwestycyjnej na rynku polskim rynku oraz stanowić pozytywną kontrybucję do Goldman Sachs jako całości" - powiedział Dibelius.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Goldman Sachs wchodzi do Polski