Goldman Sachs wesprze PZU

opublikowano: 14-03-2019, 22:00

PZU i Goldman Sachs Asset Management (GSAM) podpisały list intencyjny, który zakłada wsparcie polskiej firmy w osiąganiu stóp zwrotu z aktywów.

Możliwe też, że podmioty będą oferować fundusze partnera. W komunikacie zaznaczono, że „PZU będzie dążyć do udostępnienia” swoim klientom produktów zarządzanych lub współzarządzanych przez GSAM, w szczególności na platformie inPZU, na której dostępne są obecnie fundusze indeksowe TFI PZU. GSAM również ma dążyć do udostępniania funduszy zarządzanych przez PZU klientom międzynarodowym.

„Dodatkowo współpraca zakłada stworzenie funduszu na region Europy Środkowowschodniej, zarządzanego przez PZU i udostępnienie go na globalnej platformie dystrybucyjnej GSAM” — podano w komunikacie.

TFI PZU zarządza aktywami o wartości 20,2 mld zł. Uruchomiona pod koniec 2018 r. platforma inPZU przyciągnęła jak na razie 100 mln zł aktywów. Fundusze Goldman Sachs Asset Management od 2016 r. dostępne są w bankowości prywatnej Pekao za pośrednictwem CDM Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu