Czytasz dzięki

Goldman Sachs widzi złoto po 1800 USD/u

opublikowano: 27-02-2020, 08:23

Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs Group optymistycznie ocenia perspektywy dla złota. Instytucja podniosła swoją prognozę ceny kruszcu do 1800 USD za uncję.

Dwunastomiesięczna prognoza została podniesiona o 200 USD. Bank uzasadnia swoją decyzję obniżeniem rzeczywistych stawek przez epidemię koronawirusa i wzrostem skupienia uwagi na wyborach w USA, które zwiększają popyt na złoto, jako bezpieczne aktywa.

Złoto od zawsze traktowane jest jako jedna z najbezpieczniejszych inwestycji.
Zobacz więcej

Historyczne zabezpieczenie:

Złoto od zawsze traktowane jest jako jedna z najbezpieczniejszych inwestycji. fot. Bloomberg

Bank twierdzi, ze jeśli dojdzie do przedłużenia negatywnych efektów epidemii na drugi kwartał (co jest wielce prawdopodobne) złoto może osiągnąć poziom 1800 USD za uncję już w okresie 3 miesięcy

W czwartkowy poranek w transakcjach spot złoto jest wyceniane na około 1651,7 USD/u. W tym roku ten szlachetny metal podrożał już o ponad 8 proc. i handlowany jest na poziomach nie widzianych od siedmiu lat.

Złoto wyprzedziło tradycyjne „waluty raju”, w tym japońskiego jena i franka szwajcarskiego, stając się ostateczną bezpieczną przystanią – twierdzi Michaił Sprogis, analityk Goldman Sachs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy