Goldman stawia na rajd funta

opublikowano: 22-11-2019, 19:05

Bank Goldman Sachs Group liczy na silne umocnienie funta w 2020 r. Uważa wybory w Wielkiej Brytanii, które mają odbyć się w grudniu za drogę do rozwiązania sprawy brexitu.

W nocie do klientów zatytułowanej „Najlepsze pomysły na handel w różnych aktywach” stratedzy amerykańskiej instytucji napisali, że funt szterling prawdopodobnie umocni się w stosunku do euro po głosowaniu zaplanowanym na 12 grudnia, które może usunąć niepewność inwestycyjną, a także uwolnić więcej wydatków publicznych.

funty
Zobacz więcej

funty Bloomberg

Takim stanowiskiem Goldman Sachs dołączył do kilku innych banków z Wall Street takich jak Bank of America Merrill Lynch czy Morgan Stanley, które też liczą na umocnienie brytyjskiej waluty.

Nasi ekonomiści uważają, że zwycięstwo Partii Konserwatywnej w wyborach w przyszłym miesiącu prawdopodobnie doprowadziłoby do dość szybkiego rozwiązania procesu brexitu, a także bardziej ekspansywnej polityki fiskalnej. Jasność odnośnie brexitu sprawia, że funt „jest naszym ulubioną długą pozycją na foreksie G-10 w pierwszym kwartale 2020 r. – napisano w notatce banku.

Goldman przewiduje, że funt wzrośnie o ponad 4 proc.  w stosunku do obecnych poziomów i będzie wynosił 82 pensy za euro, dodając, że cały ten ruch nastąpi w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. 

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu