Goldman widzi ropę poniżej 20 USD

opublikowano: 09-02-2016, 14:49

Cena ropy może spaść poniżej 20 USD za baryłkę w okresie zwiększonej zmienności kiedy rynek będzie szukał równowagi między podażą i popytem, prognozuje Goldman Sachs.

W niektórych miejscach zdolności przechowywania ropy już się skończyły, wskazuje Jeff Currie, szef analityków rynku towarowego w Goldman Sachs. Jego zdaniem, ceny muszą spaść mocniej aby spowodowało to wstrzymanie produkcji ropy, której nie ma gdzie składować.

Jeff Currie
Zobacz więcej

Jeff Currie Bloomberg

Curie uważa, że cena ropy będzie wahać się w zakresie 20-40 USD w okresie najbliższych 6-9 miesięcy. Podkreślił, że choć wahania cen będą się nasilać, to spadek cen ropy nie musi wykoleić globalnej gospodarki.

- Różnica między obecnym a poprzednimi cyklami jest taka, że teraz mamy wiele działających mechanizmów zmniejszających ryzyko – powiedział Curie, wskazując m.in. na zmienny kurs walutowy w Rosji, czy płynny rynek obligacji wysokich rentowności w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy