Gołębi Fed poprawił nastroje Wall Street

opublikowano: 11-12-2019, 22:26

Dow Jones rósł w środę o 0,1 proc. S&P500 zyskał 0,3 proc., a Nasdaq kończył dzień zwyżką o 0,4 proc.

Fed poprawił nastroje panujące w środę na amerykańskich rynkach akcji. Inwestorzy uznali, że zasygnalizowanie przez bank centralny brak zmian stóp w przyszłym roku, a także zapowiedź kontynuacji umiarkowanego tempa wzrostu i niskiego bezrobocia, dowodzi iż osłabło zagrożenie wynikające z hamowania globalnej gospodarki. Większy optymizm ograniczała niepewność co do tego, czy w niedzielę nie zaczną w USA obowiązywać nowe cła na chiński import, co zaszkodziłoby negocjacjom handlowym. Kolejną były zbliżające się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, które mogą przesądzić o brexicie. Obligacje USA taniały, spadła cena ropy, której zapasy niespodziewanie wzrosły w USA w ubiegłym tygodniu.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Na zamknięciu popyt przeważał w 8 z 11 głównych segmentach S&P500. Największym cieszyły się akcje spółek materiałowych, IT i przemysłowych (po 0,7 proc.). Najsłabsze były segmenty energii (-0,7 proc.), finansowy (-1,1 proc.) i nieruchomości (-1,8 proc.). Na koniec sesji drożało 60 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów ze Średniej Przemysłowej Dow Jones zdrożało 14. Najmocniej rosły kursy Apple (0,85 proc.), Walt Disney Company (1,0 proc.) i United Technologies (1,3 proc.). Największe spadki kursów notowały Walgreens Boots Alliance (-0,7 proc.), Chevron (-1,4 proc.) i Home Depot (-1,8 proc.), który obniżył prognozę marży operacyjnej w przyszłym roku z powodu strat spowodowanych falą kradzieży. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane