Goleniów zarzuca sieć na Skandynawię

Karolina Rybczyńska
14-07-2015, 13:01

Samorząd został członkiem izby gospodarczej. Liczy, że w ten sposób przyciągnie inwestorów.

Władze Goleniowa chwalą się, że zachodniopomorska miejscowość jest najbardziej skandynawskim miasteczkiem w Polsce. Dowodem są m.in. duńskie inwestycje na terenie lokalnego parku przemysłowego. Weszły tutaj takie firmy jak Abena, Dancoal, HG Poland, Prime Cargo, Stok Emballering i StylePit.

Władze Goleniowa liczą, że inwestorów będzie więcej. Dlatego zdecydowały się na zacieśnienie współpracy ze Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą (Scandinavian-Polish Chamber of Commerce). To rzadki przypadek (o ile nie ewenement), że komunalna władza przystępuje do tego typu organizacji biznesowej. Ani we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej, ani w Polsko-Niemieckiej Izbie przemysłowo-Handlowej nie ma żadnego przedstawiciela samorządu.

- Nie bez znaczenia jest też promocyjny wymiar współpracy z SPCC. Goleniów jest pierwszym samorządem w SPCC, co zostanie zauważone przez członków Izby. Zwrócimy ich uwagę na Goleniowski Park Przemysłowy – mówi Robert Krupowicz, burmistrz Gminy Goleniów.

Gmina Goleniów już współpracowała ze Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą przy organizacji spotkania z deweloperami. Łucja Kalkstein, przedstawiciel regionalny SPCC na Pomorzu Zachodnim, zachęcała do budowy hal pod wynajem. Najbliższe wspólne działania, zaplanowane jesienią, to m.in. konferencja Greenfield Open
 i szkolenie dla dyrektorów finansowych.

SPCC zrzesza blisko 350 członków dzięki czemu należy do grona największych
izb bilateralnych działających w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Rybczyńska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Goleniów zarzuca sieć na Skandynawię