Golfowe emocje rozgrzały biznes

opublikowano: 13-06-2021, 20:00

120 prenumeratorów i partnerów „PB” wzięło udział w trzeciej edycji PB Cup. Zachwalali m.in. wysoki poziom rozgrywki.

Już po raz trzeci rozegrany został turniej golfowy PB Cup, organizowany corocznie przez „PB”, Santander Bank Polska i Mastercard na podwarszawskim 18-dołkowym polu Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Zainteresowanie udziałem w wydarzeniu rośnie z roku na rok. Do sportowej rywalizacji stanęło 120 zawodników, ale zgłoszeń spłynęło do nas znacznie więcej, niż wynosił turniejowy limit. Wśród graczy przeważali przedstawiciele świata biznesu – zarówno największych krajowych firm, jak i mniejszych przedsiębiorstw.

- Po raz pierwszy od długiego czasu spotykaliśmy się offline w tak dużym gronie, a do tego w fantastycznych okolicznościach – z możliwością wspólnej gry. Przez ostatnie miesiące komunikowaliśmy się głównie online, teraz mogliśmy więc swobodniej porozmawiać. Przyjemność ze spotkania była ogromna, tym bardziej, że golf to wspaniały sport, forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu, odpoczynek i sposób na odprężenie po pracy – podkreśla Artur Wiza, wiceprezes Asseco Poland.

Przedstawiciel rodzimego giganta informatycznego w golfa gra od kilkunastu lat i uczestniczył w każdej z dotychczasowych edycji turnieju PB Golf Cup, podobnie jak Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments i prezes stowarzyszenia instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych PGA Polska.

- Czas pandemii pokazał, że nie można zbudować relacji z ludźmi na ekranie komputera. A golf bardzo pomaga w nawiązywaniu i budowaniu kontaktów międzyludzkich i biznesowych, jest też świetną formą ich weryfikacji. Golfista po kilku godzinach gry jest jak szyba, na której widać każde zadrapanie i każdą plamkę. Uwypukla się to, jaki człowiek jest w istocie, czy szanuje reguły i swoich partnerów – mówi Jarosław Sroka.

Przyznaje, że w tegorocznym PB Cup możliwość networkingu była niezwykle istotna, przede wszystkim jednak docenia wysoki poziom sportowy turnieju.

W tym roku po laur zwycięstwa w kategorii głównej: Open – Strokeplay Brutto mężczyzn sięgnął Sławomir Komoński, były wieloletni bankowiec, dziś koncentrujący się na własnej działalności.

- W golfa gram od ok. 20 lat. To sport, który w pracy w bankowości pomagał mi w nawiązywaniu relacji z klientami. Bardzo go polecam, bo daje możliwość poznania ludzi także od strony pozazawodowej - w kontekście zasad to najbardziej dżentelmeński sport. To również fantastyczna forma kontaktu z przyrodą – mówi Sławomir Komoński.

Dorota Ciesielska, architekt (zwycięstwo w kategorii Open – Strokeplay Brutto kobiet) podkreśliła, że golf może być idealnym sportem także dla pań, co obecnie w Polsce jest mocno promowane, m.in. poprzez zniżki i bonusy zwiększające dostęp do klubów golfowych, turniejów i treningów. Również dla niej w golfie najważniejsze są: czas spędzany na świeżym powietrzu, bliskość przyrody, aktywność fizyczna i współzawodnictwo.

Na liście najlepszych w tegorocznym turnieju PB Cup znaleźli się ponadto: Tomasz Piecyk (II miejsce Stroke Play Brutto Mężczyzn), Leszek Fibakiewicz (III miejsce Stroke Play Brutto Mężczyzn), Paweł Wyrzykowski (3/4 HCP Strokeplay Netto 0-12, mężczyźni i kobiety), Piotr Mazurkiewicz (3/4 HCP Stableford Netto 12,1-24) oraz Marek Tworkowski (3/4 HCP Stableford Netto 24,1-36). Dodatkowo w ramach turnieju odbył się m.in. konkurs puttowania (na precyzję uderzania), a wszyscy, którzy chcieli po raz pierwszy spróbować sił w tym sporcie, przeszli trening w akademii golfa.

Więcej informacji o turnieju na stronie pbcup.pl

Wyniki PB Cup 2021:

Stroke Play Brutto Open - Najlepszy Mężczyzna

I — Sławomir KOMOŃSKI (75)

II — Tomasz PIECYK (76)

III — Leszek FIBAKIEWICZ (77)

Stroke Play Brutto Open - Najlepsza Kobieta

I — Dorota CIESIELSKA (85)

II — Alicja BERDEL-GIL (96)

III — Iwona ZBOROWSKA (102)

3/4 HCP Stroke Play Netto 0-12 mężczyźni i kobiety

I — Paweł WYRZYKOWSKI (73)

II — Janusz PAŁUCKI (75)

III — Jakub ŻELAZNY (75)

3/4 HCP Stableford Netto 12,1-24 mężczyźni i kobiety

I — Piotr MAZURKIEWICZ (39)

II — Jakub FIBAKIEWICZ (39)

III — Maciej FIBAKIEWICZ (38)

3/4 HCP Stableford Netto 24,1-36 mężczyźni i kobiety

I — Marek TWORKOWSKI (39)

II — Mateusz KRUPCZYŃSKI (35)

III — Andrzej ZAZDROSIŃSKI (35)

Konkurs Puttowania Kobiet

Dorota CIESIELSKA

Konkurs Puttowania Mężczyzn

Piotr MAZURKIEWICZ

Nearest to the Pin Kobiet

Marta BINKOWSKA

Nearest to the Pin Mężczyzn

Mariusz GIL

The Longest Drive Kobiet

Bogusława CZARNOWSKA

The Longest Drive Mężczyzn

Maksymilian FIZEK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane