Goliszewski: mści się brak właściwej polityki energetycznej

opublikowano: 08-01-2007, 14:13

Według [rezesa BCC, Według niego, problem ten wydaje się dotykać również Unię Europejską.

Mści się brak właściwej polityki energetycznej poprzednich rządów oraz dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia w surowce energetyczne - tak skomentował doniesienia o wstrzymaniu dostaw ropy naftowej prezes Business Centre Club (BCC) Marek Goliszewski.

"Mam nadzieję, że nie będzie paniki w kraju. Ministerstwo Gospodarki zapewnia, że kryzysu nie ma i nie będzie, bo mamy zapasy ropy na 80 dni. (Tę sytuację) traktujemy jako incydent" - powiedział w poniedziałek Goliszewski.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zostały wstrzymane dostawy płynącej z Rosji ropy naftowej do Polski oraz Niemiec.

Według niego, problem ten wydaje się dotykać również Unię Europejską. "Postawiłbym tę sprawę na forum unijnym, przecież Niemcy są także dotknięci brakiem tych dostaw" - podkreślił Goliszewski.

Goliszewski wyjaśnił, że ta sytuacja może niekorzystnie wpłynąć na kurs akcji spółek zajmujących się dystrybucją ropy naftowej. "Zyski tych firm nie zapowiadają się różowo, choć miejmy nadzieję, że jest to sytuacja przejściowa" - powiedział. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Goliszewski: mści się brak właściwej polityki energetycznej