Golub GetHouse nie zwalnia tempa

opublikowano: 13-06-2019, 22:00

Popyt na cztery kąty nadal jest ogromny, więc pod marką Inspirentals deweloper wzmocni rynek najmu.

Stałość najmu, profesjonalne zarządzanie lokalami i szeroka oferta udogodnień — to zdaniem Cezarego Jarząbka, prezesa i założyciela Golub GetHouse, główne zalety wynajmu instytucjonalnego, który w Polsce dopiero raczkuje.

Cezary Jarząbek
Zobacz więcej

Cezary Jarząbek Fot. WM

— Inwestycje w mieszkania na wynajem to kolejny segment naszej działalności komercyjnej. Marka Inspirentals jest odpowiedzią na światowe trendy na rynku nieruchomości. W USA od lat realizujemy takie projekty. Chcemy przenieść zdobyte tam doświadczenie na polski grunt — mówi Cezary Jarząbek.

Obecny na krajowym i amerykańskim rynku deweloper zrealizował w Polsce wiele inwestycji biurowych, w tym m.in. Warsaw Financial Center. Niedawno nawiązał współpracę z Mennicą Polską, z którą prowadzi projekt Mennica Legacy Tower. Pierwsze mieszkania pod marką Inspirentals powstaną w zespole budynków Postępu Apartments na Służewcu i Liberty Tower na Woli. Ich lokalizacja nie jest przypadkowa.

— Obiekty będą znajdować się w pobliżu dużych skupisk biurowych. To szansa na mieszkanie dla zatrudnionych tam osób. Atuty takich lokali to profesjonalna obsługa zarządzająca budynkami, oferta SPA, siłownia i całodobowa recepcja — twierdzi Cezary Jarząbek.

Budowa Postępu Apartments i Liberty Tower i ruszy odpowiednio w I i II kw. 2020 r. Efektem inwestycji będzie 871 wykończonych apartamentów dostępnych wyłącznie w wynajmie długoterminowym obejmującym 12 miesięcy. Plan dewelopera zakłada szybkie wynajęcie wszystkich mieszkań, a po dwóch latach ich sprzedaż funduszowi nieruchomościowemu lub emerytalnemu.

— Polska ma jeden z najniższych współczynników mieszkań na wynajem w całej Europie. Duża rentowność najmu i wysokie zapotrzebowanie na takie obiekty zachęcają inwestorów. Według raportu Emerging Trends in Real Estate coliving akademiki i mieszkania na wynajem są najbardziej perspektywicznymi sektorami na rynku nieruchomości — podsumowuje Przemysław Chimczak, założyciel Think co.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu