Good Food z nowym właścicielem

WIS
opublikowano: 31-08-2011, 00:00

Fundusze z grupy Resource Partners kupiły producenta wafli ryżowych.

Fundusze z grupy Resource Partners kupiły producenta wafli ryżowych.

Poznańska firma Good Food specjalizująca się w produkcji wafli ryżowych, która w 2009 r. została przejęta przez Avallon MBO Fund, znowu zmienia właściciela. I znów zostanie przejęta przez inwestora finansowego. Z rąk Avallona spożywczą spółkę postanowiły wykupić fundusze z grupy Resource Partners. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

— Good Food jest liderem wolumenowym w swoim segmencie rynku z dużym potencjałem wzrostu. Czynnikami decydującymi o dokonaniu tej inwestycji są wyniki, strategia rozwoju i kapitał ludzki, w tym kompetentna i sprawna kadra menedżerska firmy — mówi Małgorzata Bobrowska-Jarząbek, partner i dyrektor inwestycyjny w Resource Partners.

Firma Good Food powstała w 1991 r. w Skórzewie koło Poznania i była pierwszym w Polsce producentem pieczywa ryżowego. Produkty firmy oferowane są w handlu zarówno pod marką Good Food, jak i pod markami własnymi sieci handlowych. Spółka jest obecnie dużym eksporterem wafli do krajów Unii Europejskiej. W 2010 r. obroty firmy przekroczyły 47 mln zł.

— Resource Partners inwestuje przede wszystkim w firmy z branży, którą reprezentujemy. Fakt ten zapewnia nam nie tylko wsparcie w finansowaniu, ale również cenne doradztwo merytoryczne — mówi Robert Czajkowski, prezes Good Food.

Według niego, zmiana właściciela pozwoli na przyspieszenie rozwoju, m.in. przez ekspansję na nowe rynki oraz rozwój nowych produktów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Good Food z nowym właścicielem