Google oskarżone o dyskryminację mężczyzn

opublikowano: 09-01-2018, 07:19
aktualizacja: 09-01-2018, 07:19

Dwóch byłych pracowników Google pozwało amerykańską spółkę za dyskryminację białych mężczyzn rasy kaukaskiej o konserwatywnych poglądach.

Jednym z pozywających jest James Damore, o którym było głośno w ubiegłym roku kiedy opublikował notatkę przekonującą, że mała liczba kobiet na wysokich stanowiskach w firmie wynika z biologicznych różnic między mężczyznami i kobietami.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Drugim pozywającym jest David Gudeman. Wraz z Damorem chcą statusu pozwu zbiorowego dla swojej sprawy, co oznacza iż toczy się ona w imieniu wszystkich zainteresowanych pracowników spółki.

Damore i Gudeman przekonują w pozwie, że Google stosuje nielegalną politykę kwot przy zatrudnianiu, preferującą kobiety i przedstawicieli mniejszości. Jednocześnie spółka ma niedostatecznie chronić pracowników o konserwatywnych poglądach, w tym wspierających prezydenta Donalda Trumpa. Damore i Gudeman zarzucają Google, że „jawnie im grożono i byli prześladowani i nękani” w spółce, która jest ich zdaniem „ideologiczną pralnią mózgów”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu