Gorące spółki na sesji na GPW 9 III 2023 [MAPA RYNKU]

opublikowano: 09-03-2023, 11:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w czwartek, 9 marca, wyróżniają się KGHM, AB, Sfinks, PlayWay, Ciech i Dębica.

Notowania KGHM wyraźnie spadają po doniesieniach, że huty miedzi w Chinach szykują się do zwiększenia eksportu, co świadczy o tym, że kolany sektor budowlany i przemysłowy nie podnoszą się po zniesieniu polityki zero-covid w tempie wystarczającym do skonsumowania produkcji.

Obroty akcjami AB są wielokrotnie wyższe od przeciętnych, ale w slad za tym nie idzie istotna zmiana kursu. O godz. 11.30 rozpoczęła się konferencja prasowa poświęcona wynikom grupy za II kwartał 2022/2023 (październik-grudzień).

Kurs Sfinksa odbija po wczorajszej dynamicznej korekcie. W poniedziałek, 13 marca, zapraszamy na czat inwestorski z prezesem firmy Sylwestrem Cackiem.

Drożeją akcje PlayWaya. „Contraband Police”, które w środę trafiło do graczy, to jeden z najbardziej udanych debiutów wśród tytułów z portfolio spółki.

Spada kurs Ciechu. Inwestorzy przeliczyli się oczekując, że KI Chemistry zaproponuje wyższą cenę niż deklarowane wcześniej 49 zł za sztukę w wezwaniu.

Kurs Dębicy wystrzelił po komunikacie o zawiązaniu przez czterech inwestorów instytucjonalnych porozumienia, które ma na celu uchylenie możliwego stanu naruszeń praw i interesów inwestorów mniejszościowych przez Goodyeara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane