Gorman: bitcoin jest czymś więcej niż przelotną modą

opublikowano: 28-09-2017, 21:18
aktualizacja: 28-09-2017, 21:19

Prezes Morgan Stanley James Gorman nie jest tak sceptycznie nastawiony do bitcoina, jak Jamie Dimon, szef JP Morgan Chase, który uznał go za oszustwo.

- Bitcoin jest z pewnością czymś więcej niż przelotną modą – powiedzial Gorman. - Koncepcja anonimowej waluty jest bardzo interesujaca. Interesująca z powodu ochrony prywatności, którą daje ludziom, interesującą z powodu tego, co mówi systemowi bankowemu o kontrolowaniu tego – dodał. 

Zobacz więcej

James Gorman

Bloomberg

Szef Morgan Stanley przyznał, że nie zainwestował w bitcoina.

- Dużo natomiast rozmawiałem z ludźmi, którzy to zrobili. To oczywiście wysoce spekulacyjne, ale nie coś, co jest całkowicie złe. To naturalna konsekwencja całej technologii blockchainu – dodał. 

Gorman zastanawia się, w którym momencie regulatorzy zdecydują, że chcą kontrolować przepływ pieniędzy wirtualnych z powodu prania brudnych pieniędzy oraz innych powodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu