Gosiewski: nie będzie zmiany na stanowisku szefa MSZ

opublikowano: 23-03-2007, 16:30

Według szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysława Gosiewskiego, nie będzie zmiany na stanowisku ministra spraw zagranicznych. Gosiewski ocenił w piątek, że Anna Fotyga może pozostać na  stanowisku do końca kadencji - to jest do 2009 roku.

"To próba wsypania cukru do gaźnika w ministerstwie" - w ten sposób Gosiewski skomentował w rozmowie z dziennikarzami doniesienia "Newsweeka" o tym, że Fotyga odejdzie z MSZ.

Według "Newsweeka", Fotyga po odejściu z resortu dyplomacji miałaby najpierw objąć funkcję szefa Kancelarii Prezydenta, a następnie - po kilku miesiącach - zostać ambasadorem RP w Watykanie, gdzie zastąpiłaby byłą premier Hannę Suchocką.

Gosiewski ocenia, że pogłoski o odejściu Fotygi mają na celu "utrudnić pani minister pełnienie roli".

Minister jest zdania, że "ataki na minister Fotygę mają charakter ogólnikowych stwierdzeń i deklaracji, a żaden z polityków nie jest w stanie wskazać tego, co jest złe". Fotyga jest jednym z najgorzej ocenianych przez opozycję ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Szefowa dyplomacji jest także krytykowana za politykę kadrową w resorcie.

"To, że zmieniamy kadry w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i w innych ministerstwach jest sprawą oczywistą dlatego, że wciąż są (tam) osoby z bardzo dużym doświadczeniem z czasów PRL-u" - powiedział Gosiewski.

"Mamy jasny stosunek do ludzi powoływanych za czasów SLD - z przyjaciółmi Leszka Millera IV RP się nie zbuduje" - dodał minister.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gosiewski: nie będzie zmiany na stanowisku szefa MSZ