Gosiewski: nie można wykluczyć wcześniejszych wyborów

IAR
10-07-2007, 10:02

Odwołanie Andrzeja Leppera z funkcji ministra rolnictwa i wicepremiera rządu było niezbędne, ponieważ ciążą na nim podejrzenia korupcji powiedział wicepremier Przemysław Gosiewski. Według niego sprawą musi zająć się prokuratura i sąd.

W rozmowie z Radiem Kielce wicepremier Gosiewski odniósł się też do kwestii opuszczenia przez Samoobronę koalicji rządowej. Jego zdaniem - jest jeszcze podstawa do budowania większości. Jednak, jeśli to się nie uda - to rozważane są wcześniejsze wybory parlamentarne, by poddać ocenie społecznej zaistniałą sytuację. Przemysław Gosiewski podkreślił, że celem Prawa i Sprawiedliwości nie było zerwanie koalicji z Samoobroną, chodziło wyłącznie o to, by w rządzie nie zasiadały osoby, co do których istnieją jakiekolwiek podejrzenia.

Wicepremier powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnych decyzjach premiera i PiS-u. Nie wiadomo, jaki będzie scenariusz działań. Wicepremier nie wykluczył jednak wcześniejszych wyborów.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gosiewski: nie można wykluczyć wcześniejszych wyborów