Gosiewski: Sikorski nie odejdzie z rządu

opublikowano: 16-01-2007, 09:08

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów nie wykluczył, że z rządu odejdzie minister transportu Jerzy Polaczek lub minister gospodarki Piotr Woźniak.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski powiedział we wtorek, że z jego informacji wynika, iż z rządu po przeglądzie resortów nie odejdzie minister obrony Radosław Sikorski. Nie wykluczył natomiast, że odejdą minister transportu Jerzy Polaczek lub gospodarki Piotr Woźniak.

"Z tego co wiem, nie jest przewidywana zmiana na stanowisku ministra obrony narodowej" - powiedział Gosiewski we wtorek w Radiu Zet.

O tym, że po przeglądzie z rządu odejść mogą ministrowie: transportu - Jerzy Polaczek, gospodarki - Piotr Woźniak i obrony - Radosław Sikorski napisał poniedziałkowy "Dziennik".

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak określił w poniedziałek informacje gazety jako "zbyt daleko idące", jednocześnie powiedział, że "nie jest wykluczone", że jeden z wymienionych ministrów "pożegna się ze stanowiskiem".

Gosiewski powiedział we wtorek, że zmiana w rządzie, o którą był pytany Dziedziczak nie dotyczy ministra Sikorskiego.

Minister powiedział też, że premier nie będzie ingerował w działalność komisji nadzoru bankowego w sprawie kandydatury Kazimierza Marcinkiewicza na prezesa banku PKO BP.

W ostatnim numerze tygodnika "Wprost" premier Jarosław Kaczyński powiedział, że "nawet małym palcem nie kiwnie" w sprawie Marcinkiewicza. Zdaniem Gosiewskiego, wypowiedź premiera należy rozumieć właśnie jako zapewnienie, że nie będzie ingerował w prace komisji.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane