Gospodarka Dubaju skurczy się o 6,2 proc.

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 23-12-2020, 21:43

Gospodarka Dubaju, biznesowego centrum Bliskiego Wschodu, skurczy się o 6,2 proc. w ujęciu rocznym - wynika z najnowszych prognoz. W 2021 roku spodziewany jest wzrost o 4 proc.

PKB Dubaju spadł o 10,8 proc. w pierwszej połowie roku - pokazały szacunki opublikowane przez urząd statystyczny w środę. Gospodarka regionu jest silnie uzależniona od turystyki i handlu detalicznego, czyli sektorów szczególnie dotkniętych pandemią. W okresie od stycznia do czerwca branże hotelarska i gastronomiczna straciły 35 proc. swoich ubiegłorocznych przychodów.

W całym 2020 roku spadek PKB ma sięgnąć 6,2 proc. Wzrost gospodarczy ma, według najnowszych prognoz, powrócić już w przyszłym roku i wynieść ok. 4 proc.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, na terenie których znajduje się Dubaj, również spodziewają się rocznej recesji na poziomie ok. 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane