Gospodarka Singapuru może wpaść w techniczna recesję

opublikowano: 26-06-2019, 14:08

Gospodarka Singapuru prawdopodobnie będzie doświadczać płytkiej recesji technicznej w III kwartale bieżącego roku, prognozuje Maybank Kim Eng Research. Składa to na karb pogarszających się perspektyw dla światowego handlu.

W rezultacie Maybank obniżył swoją projekcję wzrostu gospodarczego na 2019 r. z 1,6 do 1,3 proc. To zdecydowanie niższe wartości niż oficjalna rządowa prognoza zakładająca wartość z przedziału 1,5 do 2,5 proc. 

Potwierdzeniem niekorzystnych trendów jest choćby środowy odczyt dotyczący produkcji przemysłowej w maju. Odnotowała ona 2,4-proc. spadek w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r. 

Recesja jest definiowana jako dwa kolejne kwartały ujemnego wzrostu w ujęciu kwartalnym. Zdaniem ekonomistów, jeśli do tego dojdzie, wzrosną szanse na złagodzenie polityki pieniężnej przez bank centralny w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu