Gostyń wróci do grupy Swarzędza

Mirosława Wszelaka
15-09-2000, 00:00

Gostyń wróci do grupy Swarzędza

Po przejęciu większościowego pakietu akcji Bialskiej Fabryki Mebli Bialfam Swarzędz-Meble przymierza się do kolejnej akwizycji. Na celowniku wielkopolskiej spółki znalazła się Gostyńska Fabryka Mebli.

Swarzędz-Meble szykuje kolejne przejęcie. Tym razem wielkopolska spółka ma apetyt na Gostyńską Fabrykę Mebli. Na razie Swarzędz ma 8,5 proc. walorów tej firmy.

Julian Nuckowski, prezes Swarzędza, nie chce ujawnić szczegółów transakcji. Wiadomo jednak, że w rękach wielkopolskiej spółki ma się znaleźć ponad 80 proc. walorów Gostynia.

Podobne scenariusze

— Zakład w Gostyniu funkcjonuje dzięki naszym zamówieniom. Co prawda nie jest to tak łakomy kąsek jak Bialfam, ale wyroby GFM są dobrej jakości, a sam zakład cały czas zarabia na siebie — twierdzi Marek Janusiewicz, dyrektor ds. marketingu Swarzędz-Meble.

Przejęcie Gostynia będzie kolejnym krokiem grupy, której zamiarem jest przekształcenie w holding. W tym celu wielkopolska spółka zamierza kupować te firmy, które już kiedyś należały do Swarzędzkiej Fabryki Mebli.

Zostały jednak wydzielone, a następnie sprzedane pracownikom, a giełdowa firma zachowywała w nich jedynie kilkuprocentowe pakiety walorów. Taki scenariusz miał już miejsce przy przejęciu Kościańskich Zakładów Meblowych i Bialskiej Fabryki Mebli Bialfam.

Dwa pod młotek

Swarzędz szykuje też sprzedaż dwóch nieruchomości w Mosinie i Kostrzynie po zlikwidowanych zakładach.

— Finalizację sprzedaży przewidujemy na przyszły rok po wybudowaniu przez nas magazynu w Swarzędzu — mówi Julian Nuckowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosława Wszelaka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gostyń wróci do grupy Swarzędza