Gotowi na wszystko

DCZ
opublikowano: 09-09-2011, 00:00

Z konieczności zmian w zaplanowanej ścieżce kariery zdaje sobie sprawę coraz więcej osób szukających zatrudnienia.

Z konieczności zmian w zaplanowanej ścieżce kariery zdaje sobie sprawę coraz więcej osób szukających zatrudnienia.

Aż 94 proc. badanych przez serwis Pracuj.pl byłoby gotowych się przekwalifikować, by znaleźć pracę.

— To nie zaskakuje, jeśli weźmie się pod uwagę nie najlepszą dla młodych sytuację na rynku pracy. Ale przekwalifikowanie się wymaga czasu, samozaparcia, a czasem też nakładów finansowych, dlatego na rzeczywistą zmianę decyduje się niewielu deklarujących — mówi Elżbieta Flasińska z Grupy Pracuj.

Odpowiedzi ankietowanych wyraźnie wskazują, że do rewolucyjnej zmiany w życiu zawodowym zachęca także oferta atrakcyjniejszych warunków pracy, a przede wszystkim wyższej pensji.

Największą gotowość zmiany specjalizacji wykazują zatrudnieni w działach sprzedaży i handlu (56 proc. badanych), a także marketingu (55 proc.), obsługi klienta i call center (52 proc.). Najmniejszą zaś specjaliści IT (22 proc.) i pracujący w służbie zdrowia (25 proc.), co wydaje się dość oczywiste, jeśli wziąć pod uwagę wiedzę i umiejętności, które musieli uzyskać, by pracować w tych specjalizacjach. Najbardziej umotywowani do zmiany drogi zawodowej są jednak pracownicy obsługi celnej. Prawie co trzeci byłby skłonny zmienić profesję, nawet jeśli wiązałoby się to z niższym stanowiskiem i/lub wynagrodzeniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy