GPW broni się przed przeceną

Kamil Zatoński
opublikowano: 21-09-2011, 09:59

WIG20 w pierwszej godzinie sesji utrzymywał się w pobliżu bariery 2300 pkt. Wśród mniejszych spółek wyróżniają się Eko Holding, DGA i Wasko.

Przebieg wczorajszej sesji w USA nie był pomyślny dla byków, bo na zamknięciu handlu indeksy znalazły się blisko dziennych minimów.

Początek sesji w Warszawie był jednak całkiem dobry. WIG20 wzrósł na otwarciu o 0,73 proc., pokonując barierę 2300 pkt. Indeks dość szybko oddał niemal całą zdobycz, ale mimo wszystko w pierwszej godzinie udało się pozostać nad kreską.

Wśród największych spółek ton nadaje KGHM, a wspierają go PKO BP, PZU i PGNiG. Słabsze są za to TP i GTC.

Mocno drożeją akcje Wasko. Spółka podpisała z MSWiA ramową umowę na dostawę sprzętu. Wartość zamówień w ciągu najbliższych dwóch lat wyniesie maksymalnie 20,5 mln zł.

Spadają notowania City Interactive. Spółka przesunęła na I kwartał 2012 r. premierę gry „Combat Wings: The Great battles of World War II. „Zarząd emitenta podjął decyzję ze względy na bardziej korzystne otoczenie konkurencyjne oraz aby zapewnić dopracowanie wszystkich elementów produkcyjnych gry” – napisano w komunikacie.

Znów rośnie kurs Ciechu. Prezes Ryszard Kunicki mówi w „Parkiecie”, że spółka zaoszczędzi 40 mln zł w związku z restrukturyzacją zadłużenia.

Wyraźnie zyskuje Komputronik. Spółka poinformowała, że poznański sąd okręgowy uznał, że firma prawidłowo weszła w posiadanie weksla i ma prawo do dochodzenia należnych kwot od Clean&Carbon Energy w wysokości 5 mln zł plus odsetki (na  dzień 2 września było to łącznie 7,2 mln zł).

Trzecią sesję z rzędu w górę idą notowania Eko Holding. Dziś towarzyszą temu niewielkie obroty. Wczoraj rada nadzorcza spółki zaakceptowała plan skupu akcji własnych.

Ponownie drożeją akcje DGA. To jedna z dziesięciu spółek, które – jak sprawdził – pulsinwestora.pl, „siedzą na gotówce”, tzn. mają najwyższa relację gotówki netto do kapitalizacji. Więcej >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW broni się przed przeceną