GPW: deweloperzy mocno w górę

KZ
opublikowano: 15-10-2007, 11:08

Początek sesji należy do mniejszych giełdowych deweloperów. Mocno w górę idą notowania Ganta, BBI Development, Zachodniego NFI i Octavy NFI.

Po długim przebywaniu na bocznym torze dziś do łask powróciły walory spółek, które dopiero rozpoczynają działalność w sektorze nieruchomości, bądź - jak Gant - w tym roku powinny wykazać pierwsze duże zyski z deweloperskiego biznesu.

Notowania tej ostatniej spółki rosną po informacji o zamiarze skierowania nowej emisji akcji do dużego, zagranicznego inwestora kwalifikowanego. Z informacji "PB" wynika, że chodzi o fundusz z grupy Morgan Stanley. O godz. 11.00 za akcje Ganta płacono 89,50 zł, po wzroście o 9,8 proc. Walory są najdroższe od 24 lipca.

Rosną także portfele akcjonariuszy Zachodniego NFI. Spółka wkrótce rozpocznie sprzedaż pierwszej puli loftów, zlokalizowanych na warszawskiej Pradze. Z kolei we Wrocławiu w najbliższych dniach otwarte zostanie centrum handlowe Magnolia Park, w którym udziały ma Octava NFI. Kurs funduszu rośnie o 5 proc. Walory BBI Development drożeją o blisko 7 proc. KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: deweloperzy mocno w górę